İlk tank imzadan 18 ay sonra

AA Finans Masası’nın sorularını yanıtlayan Demir, Altay Tankı’nın seri üretimi ile ilgili olarak, “Sözleşme görüşmeleri bitti, yarın dahi imzalayabiliriz. İlk tankın üretimini sözleşme imzasından sonra 18 ay olarak düşünüyoruz. Karasu’daki yatırım durdu, tank projesi gecikecek değerlendirmeleri asılsız” dedi.

Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB) Altay muharebe tankının seri üretimi ve tanka motor geliştirilmesi projesinde BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret ile sözleşme görüşmelerine başlanmasına karar verildiğini duyurmuştu.

“ORTAKLAR ARASINDA TARTIŞMALARIN ETKİSİ YOK”

Milli Muharip Uçak Projesi’yle ilgili olarak ise Demir, “Motor konusunda görüştüğümüz ülke ve firmalar var. İşin merkezinde yerli şirket olmasını düşünüyoruz” diye konuştu.

Demir ayrıca, “F35 Projesi’nin ortakları arasında siyasi zeminde oluşan tartışmaların bir etkisi yok” dedi.

REUTERS

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir