İstanbul’dan gelip 10 günde 12 ev soyan hırsızlar, tutuklandı

Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, son 10 günde Talas ilçesine bağlı Kiçiköy ve Bahçelievler, Melikgazi ilçesine bağlı Germir, Hürriyet, Kocasinan ilçesine bağlı Erkilet Camikebir, Erkilet Dere, Erkilet Osmangazi, Zümrüt ve Yakut mahalleleri ile Develi’de yaşanan hırsızlık olaylarıyla ilgili çalışma başlattı. Evlerin balkon kapılarını tornavida ve boru anahtarıyla açarak ziynet ve değerli eşyaları çalan şüphelilerin, Recep G. (19), Enis D. (19) ve Mehmet B. (28) ve yaşları 18’den küçük 2 kişi olduğu belirlendi.

İstanbul'dan Kayseri'ye hırsızlık yapmak için gelen ikisi 18 yaşından küçük 5 arkadaş İ10 günde 12 ev soydu. Foto: DHA

İstanbul’dan Kayseri’ye hırsızlık yapmak için gelen ikisi 18 yaşından küçük 5 arkadaş 10 günde 12 ev soydu. Foto: DHA

HIRSIZLIK İÇİN EV KİRALADILAR’

Şüphelilerin, İstanbul’da cezaevinde tanıştıkları arkadaşlarının daveti üzerine kente geldikleri ve burada ev kiraladıkları ortaya çıktı. Kente gelmeden önce de İstanbul’da iki ayrı hırsızlık olayına karıştıkları belirlenen şüpheliler, polisin operasyonuyla yakalandı. Evde yapılan aramada, şüphelilerin çaldıkları laptop, cep telefonu, tespih, tablet, saat ve yüzüklere el kondu.

Kent merkezinde 11, Develi ilçesinde ise 1 evi soyan hırsızlar, Kayseri Devlet Hastanesi’nde bulunan Adli Tabiplik’te sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan 5 şüpheli, tutuklanarak cezaevine konuldu.
KAYSERİ, (DHA)

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir