Müfettiş cinayetinde Adnan Bay’a 16 yıl 6 ay hapis

Bakırköy 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar davasına tutuklu sanık Adnan Bay , tutuksuz sanık Mehmet Alperen Bay  ve Remzi Ersoy, Zübeyde Pamuk katıldı.  Cumhuriyet savcısının daha önceki mütalaasını tekrar ederken Zübeyde Pamuk’un avukatı, ‘’ Mütalaayı kabul etmiyoruz. İddaname doğrultusunda karar tesis edilsin. İndirim ve iyi halin uygulanmaması ve en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz” dedi. Zübeyde Pamuk ise avukatının dediklerine katıldığını belirterek en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

TAKIM ELBİSEYİ MAHKEMEYİ ETKİLEMEK İÇİN GİYMEDİM!

Duruşmada sanık Adnan Bay maktülü tanımadığını ve aralarında herhangi bir husumetin söz konusu olmadığını söyleyerek, ”Böyle bir şey yaşadığım için çok pişmanım. Hayatımda ilk kez karşılaştım. Tanıma sürem 7 dakikadır. Cemalettin Pamuk’ta bizi tanımaz . Silahı korkutmak amacı ile çıkardım. Beraatimi ve tahliyemi istiyorum” diyen Bay, takım elbise ile mahkemeyi etkileyeme çalışmak gibi bir niyetinin olmadığını ortaokuldan beri takım elbise giydiğini vurguladı.

SANIK: ORADA OLMAMIZ BİR KADERDİ…

Esas hakkındaki savunması sorulan diğer sanık Alperen Bay ise önceki savunmalarını tekrar ederek,” Orada olmamız bir kaderdir. Biliyorum, açıklayamıyorum” dedi.

16 YIL 6 AY HAPİS

Mahkeme heyeti  sanık Adnan Bay için Cemalettin Pamuk’u  ”kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırarak, sanığın eylemini haksız bir fiilin meydana getirdiği hiddet ve şiddetli elemin etkisi altında gerçekleştirdiğini ve tahrikin şiddetini  göz önüne alarak, cezasını 16 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Sanık Adnan Bay’ı Remzi Ersoy’u” kasten yaralama” suçundan 2 yıl 2 ay 20 gün hapse çarptıran mahkeme, sanık Alperen Bay’ın tüm aşamalarda üzerine atılı suçu işlediğine dair yeterli, kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğinde beraatine karar verdi.

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir