Ücretli öğretmen atama takvimi belli oldu! 5 bin ücretli öğretmen mülakat yerleri bugün açıklanacak

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında görev yapanların sözleşmeli öğretmenliğe atanma sürecini içeren takvim açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 5 bin ücretli öğretmenin sözleşmeli öğretmenliğe atanması sürecinde sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayları ve sözlü sınav merkezlerini 31 Temmuz’da ilan edecek.

MEB Personel Genel Müdürlüğünün internet sitesinden, bakanlığa bağlı resmi eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında görev yapanların sözleşmeli öğretmenlik başvurularıyla ilgili takvim yayımlandı.

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî eğitim kurumlarında ek ders ücreti karşılığında görev yapanların sözleşmeli öğretmenlik başvuru duyurusu yayımlandıhttps://t.co/xpAwumSeHM pic.twitter.com/Dpsxi3k97I

— MEB (@tcmeb) 30 Temmuz 2018

SINAV MERKEZİ TERCİHLERİ 1-4 AĞUSTOS’TA

MEB daha önce 5 bin ücretli öğretmenin sözleşmeli öğretmenliğe atanacağını açıklamıştı. Takvime göre, sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar ve sözlü sınav merkezleri 31 Temmuz’da açıklanacak.

Sözlü sınav merkezi tercihleri, 1-4 Ağustos’ta alınacak. Adayların sözlü sınav merkezleri olan Adana, Ankara, Erzurum, İstanbul, İzmir ve Malatya illerini bu tarihler arasında tercih etmeleri gerekiyor.

İLGİLİ HABERÜcretli öğretmenlik maaşı hesaplama: Öğretmen saat ve ders ücreti ile 2018 maaşları…Ücretli öğretmenlik maaşı hesaplama: Öğretmen saat ve ders ücreti ile 2018 maaşları…

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir